2 % dane
Vážení  rodičia a priatelia školy!

Rodičovské združenie pri ZŠ J. C. Hronského, Krátka 2 v Šali bolo v tomto roku opäť zaregistrované medzi prijímateľov, ktorým sa môže poukázať suma zodpovedajúca 2 %  už Vami zaplatenej dane (nejedná sa o jej ďalšie navýšenie).
           Poukázanie tejto dane Rodičovskému združeniu školy, ktorej žiakom/žiačkou je aj Vaše dieťa, by bolo  aj v tomto roku vítanou a veľmi potrebnou pomocou, ktorá by mohla slúžiť na ďalšie skvalitnenie materiálnych podmienok a vybavenia školy. 2% dane môžu Združeniu poukázať i Vaši príbuzní, prípadne známi, fyzické aj právnické osoby. Získané finančné prostriedky by sme radi využili na skvalitnenie materiálnych  podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu. Ak by ste nám pri týchto plánoch chceli pomôcť, podstatné údaje
nájdete aj tu.
       Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí nám v predchádzajúcom období darovaním 2% dane pomohli modernizovať a skvalitniť vybavenie našej školy.

S pozdravom

Mgr. Naďa Fekete Petrová – predsedníčka RZ

Mgr. JKatarína Grznárová – riaditeľka školy

lista

O Z N A M

Riaditeľstvo Základnej školy Jozefa Cígera Hronského v Šali, Krátka 2 oznamuje, že po vydaní súhlasu Rozhodnutím Okresného úradu Šaľa, Odbor starostlivosti o životné prostredie, Hlavná 2/1, 927 01 Šaľa zo dňa 07.06. 2016, číslo jednacie OU-SA-OSZP_2016/002859-5 uskutoční v mesiacoch september 2016 až marec 2017 výrub drevín rastúcich mimo les v rozsahu 40 ks.

Všetky dreviny sa nachádzajú v areáli Základnej školy Jozefa Cígera Hronského na Krátkej ulici v Šali a vlastníkom pozemkov je Mesto Šaľa. Dôvodom výrubu je zlý a stále sa zhoršujúci zdravotný stav stromov a negatívne zasahovanie korún drevín do stavebných objektov školy a objektov nachádzajúcich sa na susediacich pozemkoch. Základná škola pri podávaní žiadosti na výrub drevín vychádzala z expertízneho posudku, o vypracovanie ktorého požiadala Ústav ekológie lesa SAV Zvolen, Pobočka biológie drevín Nitra, Akademická 2, 949 01  Nitra. Skontrolovaných bolo celkovo 70 stromov nachádzajúcich sa v areáli školy a u mnohých z nich bola zistená rozsiahla hniloba a riziková stabilita. Zdravotný stav ostatných drevín je vyhovujúci a bude na nich uskutočnené orezanie koruny.

V súlade s bodom III. uvedeného Rozhodnutia a s par. 48 Zákona o ochrane prírody a krajiny, uskutoční škola na vlastné náklady náhradnú výsadbu v počte 80 ks drevín ( smrek, javor, borovica, višňa ) a 100 ks vtáčí zob a po dobu 3 rokov zabezpečí starostlivosť o náhradnú výsadbu.

Mgr. Jarmila Husáriková,

lista

Aktualizáciu rezortných údajov do Centrálneho registra

V súlade s § 158 ods. 1zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len "zákon č. 245/2008 Z. z.") a na základe § 58 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len "zákon č. 317/2009 Z. z.") poskytujú školy a školské zariadenia do Rezortného informačného systému údaje pre vedenie Centrálneho registra. Aktualizácia údajov bude prebiehať pravidelne k 15. septembru začínajúceho školského roka a následne posledný deň v nasledujúcich kalendárnych mesiacoch október až jún, t. j. s mesačnou periodicitou.
            Cieľom poskytovania údajov je získavať aktuálne a spoľahlivé údaje o DŽP (deťoch, žiakoch a poslucháčoch) a všetkých zamestnancoch pôsobiacich v regionálnom školstve za celú Slovenskú republiku. Aktualizácia údajov sa bude vzťahovať na nasledujúce druhy škôl bez ohľadu na ich právnu subjektivitu a zriaďovateľa:
                      - materské školy
                      - základné školy
                      - gymnáziá
                      - konzervatóriá
                      - stredné odborné školy (včítane stredísk praktického vyučovania a pracovísk praktického vyučovania)
                      - špeciálne školy (materské, základné, stredné)
            Všetky tieto školy budú spravodajskými jednotkami. Každá organizačná zložka/, elokované pracovisko vyplní údaje za seba pod svojim kódom školy "KODSKO" (0+IČO pre právne subjekty, prípadne deväťmiestne číslo začínajúce číslicou 7 pre neprávne subjekty). V prípade spojených škôl do Centrálneho registra poskytuje údaje každá organizačná zložka pod svojim vlastným kódom školy. To isté platí pre Základné školy s materskou školou, kde každá organizačná zložka sa prihlasuje a zadáva údaje pod svojim KODSKO-m.
            Odpovede na Vaše otázky týkajúce sa obsahovej stránky Aktualizácia údajov do Centrálneho registra, ktorá sa nachádza na adrese http://www.minedu.sk/aktualizacia-udajov-do-centralneho-registra/, Vám budú zodpovedané na e-mailovej adrese aktualizacia_ris@minedu.sk.